Jdi na obsah Jdi na menu
 


HC Skulls Hlinsko – HC Chlumětín  2 – 6

Střelci : 3x Nepokoj, 2x Kyncl, Šírák  (2-1,2-4,2-2)

 

Tak a za námi je naše dlouho očekávané derby proti Skullsu.

Na tento zápas jsme se všichni dlouho těšili a o to víc nás hřeje, že naše černo zelené střelecké komando ukořistilo dva cenné body za výhru právě proti týmu, který letos v soutěži ještě neprohrál.

Je pondělní podvečer a pánové z HC Chlumětín přivezli do Skutče svůj pouťový kolotoč, aby pořádně povozili kluky ze Skulls. Už kolik dní před zápasem nám bylo jasný, že to nebude jednoduchý zápas, ale jakékoliv pochybení jsme si rozhodně nepřipouštěli .

Jak už bývá zvykem a omílanou frázi  ,,zase jsme museli dát soupeří nějaký ten gólový náskok“ netrvalo to dlouho a po špatném vyhození a soupeřově akci dva na jednoho jsme opět prohrávali 2 – 0. Naštěstí je tohle vždy jasný impulz přidat volume doprava. Do konce první třetiny jsme ještě stačili snížit Nepiho dělovkou na 2-1. To, ale bylo vše.

V druhém dějství zápasu jsme vzali otěže pevně do rukou my a začali jsme kluky hlinecký točit jak pan Spilka o pouti. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat a byl to opět zkušeny veterán Nepi, který srovnal stav zápasu na 2-2. Najednou jsme byli zase na začátku a to byl náš čas rozjet ten náš kolotoč. Do konce třetiny jsme vstřelili ještě dvě branky a to zásluhou Mirečka a Nepiho , který si dnes dal hattrick a za stavu 2-4 jsme čekali na závěrečnou prodlouženou jízdu.

Poslední třetinu jsme nechtěli nechat nic náhodě a řekli jsme si, že budeme tempo zápasu určovat až do konce i když kluci ze Skulls zahrozili sérií nepříjemných šanci tak naše dobře hrající obrané dvojice hatili soupeřovi rozehrávky a připravovali další šance našim útočníkům, kde se znova prosadil Mireček a nakonec hadím průnikem do mezikruží skóroval Šírák. Na konci této jízdy po nás zbil výsledek 2-6 a to je velice uspokojující a hřejivé.

Pokud celý zápas shrneme tak dnes jsme byli tvůrci hry právě my a jen zásluhou Dydyho se soupeřům z této jízdy netočila hlava ještě víc.

 

HC Štěpánov – HC Chlumětín   3 – 6

 

Střelci: 2x Nepokoj, Netolický, Laštůvka, Chmelík, Jehlička

Po čtrnácti denní pauze byl před námi další zápas SLN. Byl to pro nás velice důležitý zápas, jelikož jsme potřebovali bodovat, abychom jsem se udrželi v horní polovině tabulky. Štěpánov byl bodově hned za námi, takže jsme čekali nelítostný boj o body.

Do první třetiny jsme nastoupili v odhodlání a plní sil, ale jak už bývá naší tradici a pravidlem první gól jsme dostali zase my i když to byl vlastní. Pak už se nic závažného nestalo a góly jsme začali přidávat hlavně my. Konečný výsledek padl na 3-6 pro náš prospěch.

V dalším zápase nás čekají Hlinečtí Skulls, kteří letos ještě neprohráli.

 

Otradov-Chlumětín 3-5 (1:0,1:2,1:3)


Branky: 2Netolda, Šír, Chmela, Ondra

 

V sobotu jsme nastoupili k dalšímu zápasu NHL. Soupeřem byl tentokrát tým Otradova. Šlo nám o hodně, v případě prohry by šel náš soupeř v tabulce před nás. Po malých problémech se sestavou jsme se dostávali velmi pomalu do tempa a soupeř se dostal do jednogólového vedení. Naštěstí jsme dokázali brzo odpovědět a následně jsme dali i vedoucí gól. Bohužel pak přišlo několik zbytečných faulů, soupeř dostal možnost přesilovky a po našem špatném vyhození se mu podařilo vyrovnat. Štěstí k nám bylo tentokrát nakloněno, ve třetí třetině jsme soupeře zamkli a během pěti minut se nám podařilo vsítit tři góly a bylo hotovo. Soupeř minutu před koncem už jenom korigoval na konečných 5:3. Pohled na tabulku je teď velmi příjemný, jsme na čtvrtém místě, ale bodové rozestupy jsou minimální a nás v sobotu čeká zápas zápasů, nastoupíme proti týmu Skulls, který ještě neprohrál. Pro nás je to i malé derby, proto bych byl rád, abychom se sešli v co nejsilnější sestavě a konečně ,,hlinečákům,, ukázali jak chutná prohra.Hraje se v sobotu již v 7.45 hod, ale doufám, že všichni dorazíte pořádně nažhavení a zahrajeme si pěknej hokej s atraktivním soupeřem. V sobotu naviděnou!!!!!!!

 

 

HC Chlumětín – HC Nové Hrady   6 - 7

Střelci: Kyncl, Netolický, Kopřiva, Veselý, 2x Nepokoj

Po čtrnáctidenní pauze nás se Skutči čekal další soupeř a tím byl nováček soutěže HC Nové Hrady. Tento článek se mi píše velice těžce, jelikož nikdo z nás nedoufal, že právě tento soupeř nás obere o body.

V první třetina pro nás začala velice dobře a hned v úvodu jsme se ujali dvoubrankového vedení a právě v tu chvíli jsme přestali malinko bruslit a soupeř toho velice rychle využil a ke konci první třetiny jsem už prohrávali 3-2. O přestávce jsme se ještě smáli, jak na ně vlítnem  a zápas otočíme. Bohužel to co se potom začalo dít to se jen těžko popisuje, ale najednou jsme prohrávali už o 3 branky. Do konce třetiny jsme ještě snížili na konečných 5-3, ale to pro nás bylo vše.  

Třetí třetina pro nás byla rozhodující , kde jsme chtěli tento výsledek zvrátit a vrátit se zpátky do sedla, ale zase stejný scénář jak celý zápas a najednou jsme prohrávali už o 4 branky. V tu chvilku jsme byli doslova na ručník. Do konce nějakých 10 minut a mi jsme začali hrát a dávat góly. Během chvilky jsme už prohrávali už jen o jednu branku. Poslední tlak a i hra bez brankáře nám však už nic nepřinesla. Tento zápas nejvíce mrzí mě jako brankáře jelikož soupeř nebyl lepší v bruslení ani v kombinaci, ale pouze co vystřelil na bránu tak mu tam padlo. Bohužel i muži mají svoje dny a já si jeden vybral právě v neděli. Takže kluci omlouvám se, že jsem nám to pokazil.

Příští za 14 dní nás čeká Otradov.  Doufám, že se tohle už nebude opakovat a když si to vydřeme tak vyhrajeme.

 

Chlumětín – Ostrov 4 : 4

Střelci: Mireček, Robin 2x, Netolda

 K našemu, již čtvrtému zápasu v nové sezóně jsme nastoupili v pátek 29.10. v 20.30h

V kabině se oblékali dvě kompletní pětky za veselého provokování Ovečkina, který přišel letos poprvé, ukázat jak přes léto naladil formu. Naším soupeřem byl tým HC Ostrov – několikanásobný vítěz naší ligy. Čekali jsme těžký zápas, ale vědomi si toho, že přes nás loni Ostrov přešel jen s velkými obtížemi jsme nastoupili na led.

 Ostrov hrál jako my na dvě pětky a hned od začátku chtěl dokázat, že je právem označován za favorita soutěže. Náš začátek byl jako většinou trošku chladný a tak jsme v zápětí prohrávali po jedné povedené střele a ukázkové souhře soupeře 0 : 2. První třetina však zdaleka nebyla u konce a Ostrov povzbuzovaný hrstkou fanoušků nám stačil do sirény uštědřit další dva góly.

 O přestávce jsme se na celou věc podívali tak nějak politicky a od prvního vhazování začali pracovat na odvrácení debaklu, což se nám vzápětí po střele Mildy a dorážce  Mirečka podařilo, snížili jsme na  1 : 4. Bojovali jsme dál a podařilo se nám vstřelit pěknou střelou Robina naši druhou branku. Za stavu 2 : 4 skončila druhá třetina.

 Na naší střídačce už to bylo veselejší, zato soupeři pomalu mizel úsměv ze rtů a to ještě netušil, co ho čeká v poslední třetině.

  Vlétli jsme na Ostrovany a výsledkem byl ukázkový závar před jejich brankou. Sice se nám nepodařilo dát gól, ale brankář byl zralý na time-out. Potvrzuje to i skutečnost, že po následném  vhazování nic nenadělal s krásnou spoluprácí Netoldy, který předložil puk před bránu a Robina, jenž zavěsil na 3 : 4. Měli jsme v tu chvíli obrovskou chuť zápas otočit a výsledkem našeho snažení byla srovnávací branka z hokejky Netoldy. Bohužel jsme toho už více nestihly, protože siréna ukončila zápas a uklidnila tak již dost skleslého soupeře, že mu zůstane alespoň bod.

Byl to zápas s minimem vyloučení a největší překážkou pro naše vítězství se ukázal gólman soupeře, na kterém si vylámal zuby v tomto zápase nejvícekrát Netolda. Jako další se nám postaví do cesty Proseč 7.11. v 9.00 a jestli nastoupíme do zápasu ve stejném stylu, jako jsme tento dohrávali – vítězství je naše! 

 

HC Jenišovice - HC Chlumětín  7 - 6

    V sobotu o půl dvanácté, jsme se sešli k dalšímu zápasu, soupeřem nám bylo družstvo z Jenišovic. Bohužel musím konstatovat, že si přijdu jako v mateřské školce, protože jsou mezi námi takoví ,,borci“, kteří slíbí svoji účast a pak v nich není ani trochu slušnosti a cti, aby vzali telefon a napsali, že nedorazí…A zvednout telefon, když se snažím zjistit co a jak, to už chci asi taky moc že?? Hrajeme už deset let, ale je vidět, že ještě někdo nepochopil, že hokej je kolektivní hra, a že když nepřijdu kazím tím radost ze hry několika dalším lidem…

      Samotný zápas nezačal vůbec dobře, z prvních dvou střel jsme inkasovali dva góly a nevypadalo to s námi vůbec dobře. Naštěstí se nám podařilo snížit Mackem na 2:1, tento gól nás povzbudil, postupem času jsme začali zvyšovat tempo hry a soupeře jsme dostávali pod tlak. Odměnou nám bylo vyrovnání o které se postaral………….a my začali doufat v obrat v zápase, to se také stalo a nám se podařilo dostat do vedení po střele……….3:2!! Soupeř byl v tu chvíli zralý na ručník a na pořádný brankový příděl, ale naše nemohoucnost dát gól byla chvílemi až komická. Do kabin jsme šli za stavu 3:2. Bohužel druhá třetina začala nešťastně jako ta první a my hned dostali gól. Soupeře to nabudilo a během deseti minut otočil stav zápasu na 5:3. Bohužel góly které jsme dostávaly byly většinou po našich chybách v rozehrávce nebo po propadnutí na útočné modré a soupeř pak šel sám na brankáře a nezaváhal. V tu chvíli držel otěže zápasu pevně ve svých rukách. Chvíli před koncem zvýšil na 6:3 a bylo zle zase s námi. O přestávce jsme si řekli, že musíme zase začít hrát. Naše odhodlání bylo patrné hned od prvního střídání, podařilo se nám dát gól na 6:4………….Začali jsme víc bruslit a Mireček snížil na rozdíl jediné branky. Rozhodčí nám dal i několik přesilovek, ale bohužel tahle část hry nám moc nejde a opět se to projevilo, ba co hůř my inkasovali!! 7:5 a zdálo se být hotovo. Bohužel víc než snížit…………..na 7:6 dvě minuty před koncem se nám nepodařilo. Zápasu by víc slušela remíza, ale soupeř byl o gól lepší, a tak jsme letos poprvé prohráli.

         V pátek máme šanci na reparát, ve 20.30 nás čeká Ostrov, každý z nás má určitě v paměti minulé Play-off, kdy se nám podařilo favorita celé soutěže pěkně potrápit. Doufám, že se všichni sejdeme a zkusíme udělat dobrý výsledek!!

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

A přijďte ale všicí...

(Ovečkynova žena, 6. 12. 2010 21:45)

Jo a klucí, taky by to ale chtělo aby ste se sešli tak nějak všichni, aby byla hromadná fotečka a ne hromadná o počtu 3,5 hráče :o) takže všichni povinně na dalším zápase, papa

Foto

(netolda, 5. 12. 2010 22:33)

určitě by to nějaké foto chtělo tak se nenech přemlouvat.Ono by to chtělo nahrat na video a pak pustit na akci , to by jsme se nasmali

O.K

(Ovečkynova žena, 6. 12. 2010 21:42)

Tak to máš recht soudruhu :o) ouká, beru tvůj názor na vědomí, no začneme těma fotkama a až si hodim do provozu kameru, můžeme udělat i nějaké vychytané video :o) ať se pozdějš máte čemu tlemit :o) i když i na foťák se dá ledacos nahrát, no uvidíme, tak já si vyhrabu oteplováky, abych tam na dalším zápase nemrzla a přifrčím s mužem, tak si připravte libé úsměvy,ať ty fotky k něčemu jsou :o) zatím pa

Chlumětín - Nové Hrady

(Robin, 24. 11. 2010 21:58)

Nazdar .
Četl jsem jak si Honza sype popel na hlavu , ale já si myslim , že to není jeho vina minimálně ne jen jeho . Můžem za to všichni . Jak si každej nedá góla tak se hned hádáme . Musíme hrát od zadu a chytře a ne jen útočit jak blázni . Skoro všechny góly jsme dostali z brejků . A bránit musíme všichni obránci i útočníci . Když budem dostávat sedm gólů tak budem prohrávat.

Klucí....

(Ovečkynova žena, 24. 11. 2010 20:14)

tak za jedno nefňukejte nad prohrou, zas tak hrozné to určitě nebylo a nemůže být každý den posvícení, o to horší skutečnost pak je, když i muži mají své dny a při jednom zápase má zrovna své dny 10 z 11 hráčů :o))) ba ne, jen malý vtípek, věřím že to zase v klidu dohoníte. A ještě otázečka... věčně s Ovečkynem diskutujeme o tom, že tu prostě máte málo fotek, a tak mě manžel uhání, abych jela na zápas a nějaké fotky udělala - což není problém, ale já tam nehodlám stát a cvakat o sto šest, když by o to nakonec nikdo nestál, tak kdyžtak mi někdo odpovězte - nejlépe administrátor těchto stránek, jestli by má snaha k něčemu byla... Děkuji, pozdrav všem a mnoho sil do dalších zápasů !

TAK ZASE PŘÍŠTĚ

(Ovečkyn, 24. 11. 2010 17:22)

příště dáme branky :-) golman zachytá a je všechno v suchu a body budou doma :-)

Zajíc nebreč

(netolda, 23. 11. 2010 17:21)

Nebylo to všechno jenom tvoje vina neboť kdyby utočníci proměnili šance tak ........ však víš

Klucí nebojte...

(Ovečkynova žena, 4. 11. 2010 21:04)

Ahoj všem Chlumětským hokejistům,musím uznat, že stránky máte povedené a články jsou moc pěkné, zajímavé i vtipné, jen by jste si mohli pořídit vícero foteček, a nebojte, za svého manžílka se zaručuji, pravidelně budu sledovat rozpis zápasů a Ovečkyna na ně vysílat :o) S pozdravem Vaše fanynka, Ovečkynova žena